Borlu Yalıtım Nerelere Uygulanır?

Şubat 15, 2024

Borlu Yalıtım Nerelere Uygulanır

borlu yalıtım nerelere uygulanır

Yalıtım mevzu bahis olduğunda verimliliği en üst seviyelerde sağlayan yalıtım ürünü bor yalıtımdır. Üretimi yapılmasından bu zamana kadar iş yerleri, fabrikalar, evler, okullar, oteller, hangarlar, sinemalar ve daha pek çok alanda uygulanmaktadır.

 Genel olarak herkesin tercih ettiği borlu yalıtım malzemeleri istendiğinde hemen hemen her yüzeye uygulanabilmektedir. Uzun ömrü ve kaliteli malzemesiyle tercih edenleri mahcup etmemektedir.

Borlu Yalıtımı Nedir, Nerelere Uygulanır?

 Doğada saf halde bulunmayan Bor minarelinin Hidrojen tutucu özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla tekstilden tarıma, savaş teknolojisi ve sanayisinden yalıtım malzemelerine kadar geniş bir ağda kullanılmaktadır. Ayrıca jet yakıtlarında, deterjan ve sabunlarda bolca ismi duyulmaktadır.

 Yapı olarak tuz kristallerine benzemektedir. Bu bağlamda bor yalıtımı yapılarda binanın taşıyıcı kısımlarına, çatılarına güvenli çıkış yerlerine, kazan dairelerine, havanın yayıldığı hava kanallarına, cephelere uygulanabilmektedir.

 Genel olarak bakıldığında borlu yalıtım bozulma yapmamakta, küflenme gibi istenmeyen durumlar oluşmamaktadır. Ayrıca korozyona sebep olmayana bir yapısı mevcuttur. Binalarda uzun seneler boyunca rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Dolayısıyla bina ömrü ile birlikte aynı kullanım süresine sahiptir.

 Borlu Yalıtımın Uygulandığı Yerler Nerelerdir?

 Borlu yalıtım malzemelerinin uygulandığı bazı alanlar bulunmaktadır. Bu alanlara uygulanan yalıtım ile sese, yangına ve de istenmeyen mikroorganizmalara karşı yalıtım tertibatı yapılmaktadır.

 – Ara bölmeli olan yapıların ses yalıtım sistemleri,

 – Çatı arası tavan ısı yalıtımı 

 – Sinema salonu ya da konferans salonlarından ses vb. yalıtımları,

 – Daireler ve odalar arasında ses yalıtımları,

 – Garaj tavanı ses ve ısı yalıtımları,

 – Asansör boşlukları ses yalıtımları,

 – Sığınak ve bodrum ses ve ısı yalıtımları,

 – Çatıların ısı yalıtımları (Atermit, Trapez), olarak ifade edilebilmektedir.

 Alanında uzman olan Starbor firması tecrübeli ekibiyle müşterilerinin hizmetindedir. Yalıtım ile ilgili olarak gerekli bilgileri starbor.com.tr/ internet sitesinden alınabilmektedir. Alanında uzman kadrosuyla uzun yıllardır ülkemizin hizmetindedir.

 Starbor firmasının Türkiye sınırları içerisinde her yerde bayiliği bulunmaktadır. Starbor firması borlu yalıtım hizmeti vermekte olup ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı hususunda profesyonel hizmet veren bir firmadır.

Borlu Yalıtım Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

 Bunlardan bazıları püskürtme yöntemi, Serpme yöntemi ve doldurma yöntemi olarak bilinmektedir. Püskürtme yöntemi duvar, çatı e bodrum katlarının yüzey alanlarına püskürtülmesi suretiyle icra edilen uygulama alanıdır.

 Özellikle çatı kısımlarında kullanım alanı için ayrılmış bölgelerin serinliğini muhafaza etmek için uygulanmaktadır. Bir diğer yöntem serpe yöntemidir. Hasır beton, lambiri, alçıpan, rabis üzerine uygulanmaktadır. Böcek, haşere ya da mikroorganizmaların tekrardan üremesini engellemek için yapılmaktadır.

 Doldurma yöntemi ise hasır beton, alçıpan, tuğla, ya da benzeri kaplamaların arasında ısı, ses, yangın yalıtımını sağlamak amaçlı icra edilmektedir. Bu uygulama yöntemlerinin en önemli özelliği uzun ömürlü olmalarıdır.

 Bütün bu uygulamaları starbor.com.tr/ sitesine girerek gerekli bilgileri elde edebilir gerekli hallerde kolayca iletişim kurabilirsiniz. Türkiye’de yüksek kalitede hizmet veren Strabor firması kullandığı doğru teknik ve sahip olduğu bilgi birikimi ile müşterilerin hizmetindedir.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."