starbot türkiye logo
Türkiye'nin En Geniş Borlu Yalıtım Bayi Ağı

- Uygulama Çeşitleri -

starbor yangın yalıtımı

Serme Uygulaması

Starbor paketlerinin uygulama makinesi Bormak ile karıştırılmasıyla elde edilen yün hali ile beşik çatılarda alçıpan-rabis, lambiri ya da hasır beton üzerine uygulama biçimidir. STARBOR şeklini uygulama alanında alarak, yapıyı bir yorgan misali örtmekte, ısı köprüsü oluşmasını engelleyerek tam bir yalıtım sağlamaktadır. Ayrıca haşerelerin üreyip çoğalmaları için elverişli bir ortam olan çatı aralarında mikroorganizmalar dahil barınmalarını engeller. Sıcak havanın yükselmesi ile kışın evinizde tüketmiş olduğunuz enerjinin çatı arasına kaçmasını engelleyecek, aynı zamanda evinizin sıcaklığını koruyarak faturalarınızda gözle görülür tasarruf sağlayacaktır. Yazın gün boyu çatı arasına sıkışan sıcaklığın geceleyin evinizin içine girmesini engelleyerek, konforlu ortamlar oluşturacaktır.
starbor yangın yalıtımı

Püskürtme Uygulaması

Uygulama makinesi, bormak ile karıştırılan, selüloz ve bor minerallerinin uygulama hortumu vasıtasıyla ters çatı, duvar ve bodrum katlarının yüzeylerine püskürtülerek uygulama biçimidir. Çatı katları için kullanım alanlarında bulunan sıcaklığı ya da serinliği muhafaza etmek amacıyla kullanılır. Biçimini uygulama alanından alarak yekpare yalıtım sağlar. Çatılar ahşap yapılardır, çatı katlarında, elektrik tesisatında oluşabilecek kısa devreler ahşabın yanmasına imkan tanır. STARBOR uygulama alanlarında alevin gelişmesini, yürümesini engelleyerek güvenlik şeridi oluşturur. Ayrıca bor mineralleri, kemirgenlerin ve mikroorganizmaların yaşamasına engel olur. Dolayısıyla ahşap çatınızın ömrünü uzatır. Kısa ömürlü yalıtım malzemelerinin, çatı arasında, her 5-6 senede bir yenilenmeleri zorlu bir aşamadır. Oysa STARBOR, 60 yıl performans gösterir.

starbor yangın yalıtımı

Doldurma Uygulaması

Uygulama hortumu ile Bormak makinesinde karıştırılan selüloz ve bor minerallerinin iki kaplama arasına doldurma işlemidir.Alçıpan-hasır beton, alçıpan-alçıpan ya da alçıpan-tuğla benzeri kaplamalar arasına, ısı, ses ve yangın yalıtımı amaçlı kullanılmaktadır.Lifli yapısı ara bölmede boşluk bırakmadan yekpare yalıtım görevini üstlenir.STARBOR zamanla bozulmaz, 60 yıl performans gösterir.Bu tarz uygulama alanları için en ideal çözüm, borlu yalıtım ile doldurma uygulaması yapmaktır.Yalıtım değerinin yanında zamandan da kazandırarak tasarruf sağlar.
- Uygulama Alanları -

- STARBOR -

Yeni nesil yalıtım malzemesi olan STARBOR, ısı – ses – yangın yalıtımını aynı anda sağladığı için diğer yalıtım malzemelerinden daha fazla avantajlıdır. Tamamen doğal bir yalıtım malzemesi olan STARBOR içeriğinde kanserojen madde içermez ve aynı zamanda antibakteriyeldir. Bu sayede binanızı yazın sıcağından, kışın soğuğundan koruduğu gibi nefes alabilen lifli yapısı sayesinde yapınızın ömrünü de korumaktadır. Borlu yalıtım sektörünün öncülerinden olarak profesyonel ekiplerle uygulanılan STARBOR tamamen yerli ve millidir. İçeriğindeki bor mineralleri sayesinde alev yürütmez, boğucu gaz çıkarmaz ve yangın geciktiricidir. Yapınızı dış etmenlerden korumak ve değer kazandırmak için gerekli bütün özelliklere sahip bir üründür.

Süreç Nasıl İşliyor?

Türkiye'nin 81 İlinde Bulunan Bayi Ağımız İle Hizmetinizdeyiz

Neden Borlu Yalıtım

Yalıtım malzemelerinin doğal malzemelerden üretilmesi önemli bir unsurdur. Bor ve türevlerinin katkısı ile oluşturulan, selüloz yünü yalıtım malzemeleri uzun kullanım alanına
sahip olurlar. Kapalı alanlarda kullanımı oldukça yaygın olan bu tercihin nedeni doğal malzemelerden oluşmasıdır.

Müşteri Memnuniyeti

STARBOR Kullanan Değerleri Müşterilerimizin Değerli Yorumları

Referanslarımız