Bor Katkılı Yalıtım Nedir?

Mart 19, 2024

Bor Katkılı Yalıtım

borlu katkılı yalıtım

Borlu yalıtım malzemesi kullanılması halinde dışarından gelen ses, su, nem, sıcak ve soğuk gibi etkenlerden korunması mümkün olmaktadır. Yapılan bu işlem sayesinde dışarıdan gelen her türlü olumsuz etkiden bina korunmaktadır. Yapılan yalıtım ise kendi içerisinde farklılık gösterebilmektedir.

Bor Katkılı Yalıtım Nedir?

 Bor katkılı yalıtım malzemelerinin kullanılması sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır ve yaşam alanlarının daha konforlu bir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bor katkılı yalıtım malzemesi özellikle inşaat ve yapı sektöründe kullanılmaktadır.

 Kullanılan bu malzeme, bor elementi ile zenginleştirilmiştir. Özellikle ısı, ses ve yangın yalıtımı alanlarında bor katkılı yalıtım malzemeleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Starbor tarafından borlu yalıtım hizmetiyle ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

Bor Katkılı Yalıtım Türleri

 Isı Yalıtımı: Yapılan ısı yalıtımı binalarda ve tesisatlar da kullanılmaktadır. Binayı ısıtmak ve soğutmak için oluşan giderleri oldukça büyük ölçüde azaltmaktadır.

 Yangın Yalıtımı: Yangın çıkmasını önleyen ve yangının çıkması durumunda ise yapıya zarar vermesinin önüne geçen bir yalıtım türüdür.

 Ses Yalıtımı: Yapılan ses izolasyonu sayesinde dışarıdan gelen rahatsız edici seslerin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

 Tesisat Yalıtımı: Tesisat yalıtımı sayesinde ısıtma ve soğutma için yapılmakta olan tesisatların daha verimli olması sağlanmaktadır.

 Çatı Yalıtımı: Çatılarda ısı ve su yalıtımı sağlamakta olan çatı yalıtımı, Türkiye de yerli imkanlarla üretilmektedir. BOR katkıları ile özel olarak tasarlanan çatı yalıtımı, buhar geçirgenliğine ve nefes alabilme özelliğine de sahiptir.

Borlu Yalıtım Faydaları

 Yalıtım yapılması binaların enerji verimliliğini artırmak için oldukça önemlidir. Yapılan borlu yalıtım sayesinde konfor seviyesinin yükselmesi ve çevre dostu bir yaşam dostunun desteklendiğini söylemek mümkün olmaktadır.

 Starbor yalıtım firması, Türkiye’nin her yerinde bayiliği bulunmakta olan bir firma olarak bilinmektedir. Isı, ses ve yangın firması olarak bilinmekte olan Starbor firması, borlu yalıtım malzemesi kullanarak yalıtım yapmaktadır. Borlu yalıtım hizmeti almak isteyen kişilerin Starbor firması ile iletişime geçmesi önerilmektedir.

 Borlu yalıtım yapılması halinde sağladığı bir takım faydalar bulunmaktadır. Daha düşük enerji tüketimi sağlaması nedeniyle enerji tasarrufu sağladığını söylemek mümkün olmaktadır. Isı yalıtımı sayesinde binanın içinde bulunan sıcak hava dışarı çıkmaz ve böylece enerji tasarrufu sağlanır.

 İç mekan ve hava kalitesini artırıcı özelliğe sahip olması nedeniyle sağlıklı bir yaşam ortamı oluşturmaktadır. Doğal kaynakları koruyarak çevre dostu bir yaşam şeklini destekleyen borlu yalıtım aynı zamanda geri dönüşüme uygun bir şekilde üretilebilmektedir.

Borlu Yalıtım Nasıl Yapılır?

 Borlu yalıtım, hem bireysel konfor hem de çevre bilinci açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bor katkılı yalıtım, yapı ve inşaat sektöründe kullanılmakta olan bir yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. Kullanılan bu malzemenin bor elementi ile zenginleştirilmiş olduğu söylenebilir.

 Özellikle ısı, ses ve yangın yalıtımı alanında oldukça fazla kullanılmakta olan bir yalıtım malzemesi türüdür. Borlu yalıtımın yapılması için borlu yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Bor katkılı yalıtım malzemeleri ise genel olarak bor minerali ile selüloz birleşiminden üretilmektedir.

 Bor katkılı yalıtım, duvar içerisine uygulanabildiği gibi aynı zamanda dış yüzeyine de uygulanabilmektedir. Duvar yalıtımının duvar yüzeyine yapıştırılarak veya enjekte edilerek uygulanması mümkün olabilmektedir.

 Çatı yalıtımı ise çatı yüzeyine veya çatı altına yapılabilmektedir. Bu şekilde ısı ve ses yalıtımının sağlandığı söylenebilir. Bir diğer yalıtım türü ise döşeme yalıtımı olarak bilinmektedir. Zemin döşemelerinin altına veya üstüne yerleştirilmesi sayesinde gerçekleştirilmektedir.

 Bor katkılı yalıtım uygulamasının gerçekleştirilebilmesi için profesyonel bir ekipten destek alınması gerekmektedir. Uygulama yapılırken doğru malzemelerin doğru tekniklerle kullanılması iyi bir sonuç alınması için oldukça önemlidir.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."