Çatıda Kullanılan Yalıtım Malzemesi

Temmuz 27, 2023

çatı yalıtımı

Çatıda Kullanılan Yalıtım Malzemesi

Çatıda Kullanılan Yalıtım Malzemesi : İklimsel koşulları sebebiyle Türkiye’nin çoğu yeri nem ile karşı karşıyadır. Yoğun yağmurlu ortamlar çatı malzemesinin zamanla kalitesini yok eder. Biz bu sorunu tavandan akan ufak damlalarla fark etmeye başlarız. Ancak daha öncesinde çürüme ve küflenme başlamış demektir.

Önceden çatı yapımında kullanılan malzemeler çinko ve kiremit ağırlıklı idi. Ancak günümüzde öncelik yalıtım işine veriliyor. Çünkü yalıtımı yapılmayan bir çatıyı asla kesin olarak onarmış sayılmazsınız.

Yalıtım malzemeleri ise her geçen gün farklı alternatifler sunuyor. Aralarından özellikle geri dönüşümlü malzemeler çok daha geçerli özelliklere sahip. Bor yalıtımlı malzemeler bunun birinci örneğidir.

Bor yalıtımı için üretilen malzeme içeriğinin yüzde sekseninden fazlası atık kağıt malzemelerden elde ediliyor. İçeriğinde bulunan temel madde selüloz yün maddesidir. Çevreye karbon salınımı vermeden elde edilmesi de atık kağıt malzemeler sayesinde oluyor.

Bor Yalıtımlı Çatı Nasıl Yapılır?

Bir evin gözü en çok korkutan işlerinden biri çatı yalıtımı olmaktadır. Hem maliyet açısından hem de işin ayrıntısı dolayısıyla önemlidir. Her zaman yapılmayacak nadir ev işlemlerinden biridir. Bunun için iyi ve mümkünse çevreye duyarlı malzemeler tercih edilmelidir.

Bor yalıtım malzemesi profesyone olarak Starbor tarafından yapılır. Onarılacak çatı gelip bakılır. Kullanılacak malzeme miktarı belirlenir. En kısa süre içinde doğaya katkılı hali ile müşteriye teslim edilir.

Bor Yalıtım Malzemesinin Avantajları

 En önemlisi atık ve geri dönüşümlü malzemelerden elde ediliyor. Böylece çevreye karbon salınımı söz konusu değildir. Çevre kirliliği artık hepimiz için birinci derece önemli bir sorundur.

 Binada çıkabilecek tüm yangın ihtimalleri için en iyi seçenektir. Çünkü bor içeriği sebebiyle yangını artırma durumu söz konusu değildir.

 Bu malzeme ile her türlü yalıtım yapılabilmektedir. Ses, su ve ısı yalıtımını maksimum derecede sağlar.

 Yerli bir ürün malzemesidir.

 Plastik içeriğe sahip olmadığı için insan sağlığını tehdit etmez.

 Düşünüldüğü kadar maliyetli bir yöntem de değildir. Yerli üretim olması sebebiyle daha ekonomik ve sağlıklı bir tercihtir.

Profesyonel Bor Yalıtımlı Çatı Firması

 Çatı onarım ve yenileme işinde mutlaka profesyonel bir firma ile çalışılmalıdır. Aksi takdirde ürün ve hizmet garantisi alamazsınız. Türkiye’nin her yerinde bayiliği bulunan https://starbor.com.tr/ firmasını tercih edebilirsiniz.

 Öncelikle ana sayfaya girerek yaşadığınız şehirdeki bayiliği bulun. İletişime hemen geçebilir ya da siteden kullanılan malzemeleri inceleyebilirsiniz. Bütün çatı yalıtımı işlerini yaptırabilirsiniz.

 Püskürtme uygulaması, serme uygulaması, doldurma uygulaması yapılmaktadır. İşlem yapılacak alanın ahşap, beton ya da farklı alan olması önemli değildir. Özel yapıda ve korunma gereksinimli ahşap binalar için de tercih edebilirsiniz.

 Kesin karar vermek için öncelikle sayfanın üst tarafında yer alan teklif formunu doldurun. Size sunulacak olan bütçenin hem ekonomik olacağını hem de çevreye katkılı malzemeden yapılacağını göreceksiniz. Özellikle nem yoğunluğunun fazla olduğu bir yerde yaşıyorsanız yaz aylarından mutlaka işleme başlamalısınız.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."