Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir?

Ağustos 1, 2023

ısı yalıtımı

Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir

Isı Yalıtımı Malzemeleri Nelerdir? Son zamanlarda kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak; enerjinin kaybolmasını ve de azalmasını engellemek amaçlı birçok yalıtım işlemi yapılmaktadır. Günümüzde endüstriyel çalışmalarda alınan önlemler ile konutlarda alınacak tedbirler birbirinden farklıdır.

Enerji ihtiyaçlarının gün geçtikçe arttığı düşünüldüğünde binaların ısı yalıtımları konusunda önlem almaları da son derece önemli hale gelmektedir. Bu nedenle en güvenilir ve sağlam bor katkılı ısı yalıtım malzemeleri sizler için kullanılmaktadır.

Isı Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Günümüzde ısı yalıtımı, çeşitli sıcaklıklarda yer alan iki ortam arasında bulunmakta olan, ısı iletim dirençlerini arttırmak ya da dışarıya çıkan ısı miktarlarını en az düzeye indirmek amacıyla yapılmaktadır. Isı iletim katsayıları 0,060 değeri altında olan ürünlere, ısı yalıtım malzemesi denilmektedir.

Bu değerin üstünde kalan malzemelerse yapı malzemeleri olarak tanımlanmaktadır. İyi bir şekilde bor katkılı ısı yalıtımı yapılmış olan evlerde, az ısıtma ve ya soğutma ihtiyacı duyulmaktadır. Starbor firmamız ile yapılan ısı yalıtımları diğer malzemelere göre daha dayanıklıdır.

Nasıl Isı Yalıtımı Yapılır?

İlk olarak borlu ısı yalıtımı yapılması istenen binaların yetkilileriyle firmamız arasında görüşme gerçekleştirilmektedir. Bu konutlar insanların yaşamakta olduğu apartmanlar ise yöneticiler, hastaneler, okullar ya da devlet daireleriyse amirler veya özel işyerleri ise işverenlerle görüşülmektedir.

Starbor tarafından yapılan etüt çalışmasında ihtiyaçlar ortaya konulmakta ve fiyat teklifi verilmektedir. Kaliteden ödün vermeden müşteri memnuniyeti odaklı olarak sizlerle bor katkılı ısı yalıtımı üzerine anlaşmaktayız.

Isı Yalıtımında Kullanılan Malzemelerin Özellikleri Nelerdir?

Isı yalıtımının düzgün bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle doğru ısı yalıtım ürünleri kullanılmalıdır. Starbor firmamız olarak borlu ısı yalıtımında son derece kaliteli malzemeler seçilmektedir. Genellikle ısı yalıtım ürünlerinde ısı iletim katsayıları küçüktür. Bu sebeple borlu yalıtım malzemeleri hafif ve de kokusuz olması tercih edilmektedir.

Su ile nem absorbe edebilme özelliğine de sahip olan ısı yalıtım malzemeleri bakteri ve böceklerin üremesi ya da yuvalanmasını engellemektedir. Ayrıca çürümeye karşı güçlü olmalı ve yanıcı yapıya sahip olmamalıdır. Bütün bu özellikler göz önüne alındığında firmamız alanında bor katkılı, kaliteli ve tecrübeli personelleri ile sizlere yardımcı olmaktadır.

Isı Yalıtımının Önemi

Isı yalıtımları günümüz koşulları göz önüne alındığında binalarda ısı yapılarını dengede tutmayı sağlamaktadır. Soğutma ve ısıtmaya çok minimum düzeyde ihtiyaç haline gelmesini sağlaması sebebi ile oldukça önemlidir. Bu bağlamda bor katkılı ısı yalıtımı gündelik yaşam alanlarımızı hem daha konforlu bir hale getirir hem de daha uzun süre kullanılmasını sağlar.

Bor katkılı ısı yalıtımıyla beraber talep doğrultusunda ses yalıtımı da yapılırsa, konfor seviyesi daha da artacaktır. Borlu Isı yalıtım sistemi sayesinde çevreye hem daha az oranda zarar verilir hem de karbon salınımı ciddi oranda azaltılmış olur. Starbor firmamız sayesinde maddi olarak müşterilerimizin yanında olup borlu ısı yalıtım sistemlerinde, çok karlı imkanlar sağlamaktayız.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."