Ahşap Ev Yalıtımı – Ev Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Temmuz 21, 2023

Ahşap Ev Yalıtımı – Ev Yalıtımı Nasıl Yapılır?

ahşap ev yalıtımı

Ahşap Ev Yalıtımı – Ev Yalıtımı Nasıl Yapılır?  Ahşap evler doğal yaşamın imkânlarını sunduğu özel alanlardır. Bu alanlarından gerekli ısı ses ve yangına karşı yalıtımının yapılması her yönden güvenirliğini sağlamaktadır. Doğru bir yalıtım firması tarafından yapılan bir ahşap ev yalıtımı o evin güvenliği ve kullanım alanında daha konforlu hale gelmesini sağlayacaktır.

 Soğuk hava şartlarında ya da ısınmalara karşı ahşap yapıların korunmasıyla ahşap ev yalıtımı önemli bir etken oluşturmaktadır. Bu tip evlerde ev yalıtımı yapılması yapıların daha sıcak ve huzurlu güvenli bir ortamda bulunmanızda katkıya neden olmaktadır. Günümüz teknolojisiyle ev ısı ses yangın yalıtım sistemi şekilleri iyi seviyelere ulaşmıştır.

 Yalıtımda tecrübeli bir firma olan yılların birikimiyle bugünler gelen Starbor firması kurumsallaşma yönünde gelişmiş güvenilir ve ülkemizin birçok ilinde hizmetler sağlamada öncü bir yalıtım firması olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

 Starbor Uyguladığı Yalıtım Çeşitleri

 Starbor firması 2019 yılından beri yalıtım hizmetlerini yerli imkânlarla sağlayan bir firma olarak üretim tesislerini halkımızın hizmetine sunmuştur. Gerekli tüm izin ve belgelere sahip olmakla beraber halkına tecrübelerinde edindikleri bilgilerini Borlu yalıtım hizmetinde en iyisini sunmayı ve en iyisi olmak için çalışan bir firmadır. Starbor olarak uyguladığımız yalıtım çeşitleri şunlardır;

 Isı yalıtımı, Starbor ısı yalıtımı bulunduğu yapının şeklini uygulama alanlarında alınmasıyla bir bütün oluşturmaktadır. Analiz olarak değerlendirildiğinde 0.039 değerine sahiptir. Yalıtım ihtiyacı olan her yerde kullanılmakta olup her zemine uygulanmaktadır.

 Starbor ile yalıtımı sağlanan tüm konutlarda kış yaz konfor sağlayarak hem faturalardan tasarruf edebilir hem de bulunduğunuz yerin keyfini sürebilmeniz mümkündür. Doğru bir ısı yalıtım uygulaması ısınma ve soğutma gibi giderlerin oluşumunda pozitif bir olgu oluşturur.

 Ses yalıtımı, ses dalgaları belirli bir yüzey bulana kadar yol almaktadır. Çarpıştığı yüzeyin sertliği ses dalgasının şiddetini artırmaktadır. Bu nedenle TSE deney verilerine göre A sınıfı son kalite hizmet sunulmasını sağlamaktadır. Starbor ses yalıtımı düzensiz olarak ve yumuşak bir lif yapısında olarak üretilmektedir. Bu nedenle ses dalgalarını daha iyi emilmesini sağlar.

 Yangın yalıtımı, alev oluşumunu engellerken ayrıca boğulmaya neden olan gaz dağılımında önüne geçmektedir. TSE kurallarına göre Starbor yangın yalıtım sistemleri B sınıfında bir hizmet sunmaktadır.

Starbor Yalıtım Uygulama Yöntemleri

 Starbor yalıtımında uygulanan 3 yöntem bulunmaktadır.

 Püskürtme yöntemi, bu uygulama biçimi bormak ile karıştırılıp selüloz ve bor minerallerinin hortumu vasıtasıyla ters çatı gibi ve bodrum katları, duvar yüzeylerine püskürtülerek uygulanan bir yöntemdir.

 Serme yöntemi, Starbor ürün paketlerinin uygulama makineleri bormak ile karıştırılması ile elde edilmekte olan yün hali ile beşik çatıların alçıpan, rabis ve lambiri, hasır beton üzerine uygulanan bir serme yöntemidir. Yapıları bir yorgan gibi örterek tam bir ısı yalıtım sağlamaktadır.

 Doldurma yöntemi, uygulama hortumları ile Bormak makinesinin kullanılmasıyla karıştırılan selüloz bor minerallerinin iki kaplama arasını doldurma bir yöntemidir. Yangın yalıtımı amacıyla kullanımı sağlanmaktadır.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."