Yalıtım Nedir? Yalıtım Nasıl Uygulanır?

Nisan 26, 2023

Yalıtım Nedir?

yalıtım nedir

Yalıtım Nedir? Yalıtım binaların dış cephesinin korunmasını sağlamak açısından oldukça önemli bir kaplama çeşidi olarak ifade edilmektedir. Yalıtımlı binalar uzun ömürlü olmaktadır. Yalıtımın bina üzerinde oldukça fazla avantajları bulunmaktadır.

Geri dönüşüme uygun çevre ile dost ve insan sağlığına uygun yalıtım malzemelerinin kullanımı tercih edilmelidir. Starbor tüm bu özellikleri kapsayan malzemeler ile binaların yalıtımını gerçekleştirmektedir.

Yalıtım Nasıl Uygulanır?

Binaların inşaat aşamasında iç duvar ile dış cephe arasındaki ısı iletiminin dengede tutulması su ve nem gibi olumsuz durumlara karşı bina malzemelerinin sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Yalıtım aynı zamanda nem ve su ile bağlantılı olarak üreyen bakteri ve haşerelerin oluşmalarını önlemektedir. Özellikle kış aylarında ısı yalıtımını optimum düzeyde tutmasını sağlayarak iç cephedeki ısının dışarıya çıkmasını önlemektedir.

Starbor firması olarak kullandığımız tüm yalıtım malzeme ürünlerimizin tamamı insan sağlığına uygun ve binanın uzun ömürlü olması konusunda yüksek kaliteye sahiptir.

 Yalıtım Türleri Nelerdir?

 Yalıtım çeşitleri oldukça fazladır. Her bir yalıtım türünün binaya ayrı avantajlar sunmaktadır. Buna göre bina için kullanılan malzeme ve cephe türüne göre doğru yalıtım malzemeleri kullanılması oldukça önemlidir. En fazla tercih edilen borlu yalıtım malzemeleridir.

 Yalıtımın Faydaları Nelerdir?

 Isı yalıtımı: Ev içerisindeki enerji verimliliğini artırmak ve konfor seviyesini yükseltmek içerideki ısının dışarıya çıkmamasını sağlamak amacıyla ısı yalıtım malzemeleri ile binanın korunması sağlanmaktadır.

 Isı yalıtımı dışarıdaki hava sirkülasyonu ile içerideki sıcak hava sirkülasyonu arasında korunak görevi sağlamaktadır. Böylece içerideki ısı dışarıya çıkmayacak ve enerji tasarrufu optimum düzeyde sağlanmış olacaktır. Isı yalıtımı için en yaygın malzemeler arasında selüloz ve bor ürünlerinin birleşmesi ile üretilen borlu yalıtım sayesinde üst seviyede ısı yalıtımını gerçekleştirmektedir.

 Ses Yalıtımı: Bina içerisinde yer alan dairelerin ses ve gürültü önleyici yalıtım malzemeleri ile yapılan bir uygulamadır. Oda bazlı ses yalıtım malzemeleri kullanılabildiği gibi binanın dış cephesinde de Starbor borlu yalıtım uygulaması ile ses geçirgenliğini minimum seviyeye indirmektedir.

Yangın Yalıtımı: Borlu yalıtım alevlerin ilerlemesini engeler ve aynı zaman da bunaltıcı gaz salınımını ve damla oluşumunun da önüne geçmiş olur

Dış Cephe Yalıtım Türleri Nelerdir?

İnşaat aşamasında olan bir binanın yalıtım çeşitlerinde en yaygın kullanılan çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır.

Borlu Yalıtım: Son yıllarda özellikle iklimlerin kayması ve ekolojik dengenin bozulmasıyla birlikte çevre dostu olarak bilinen selüloz maddesi ile bor madeninin birlikte kullanılması sonucunda üretilen ve tamamı yerli olan Starbor borlu yalıtım yöntemi kullanılmaktadır. Geri dönüşüm imkanı veren bu yalıtım malzemesi doğaya dost malzeme olarak üretilmektedir.

Bina İçerisinden Yapılan Yalıtım Uygulamaları Nelerdir?

 Bina içi ve duvarlarda oluşan çatlakların kapatılması ve yalıtımın sağlanması açısından pratik uygulama yöntemi olarak kullanılan borlu yalıtım sıklıkla tercih edilmektedir

 Borlu yalıtım uygulama bakımından kullanışlı ve kolay bir yöntem sebebiyle tercih edilmektedir.

 Starbor, bormak makinesinde selüloz ve bor mineralleri karışımı ile uygulanan yöntem olarak kullanılan yalıtım malzemeleri alçıpan ve hasır beton üzerine ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla tercih edilmektedir.

 Çatı katı ve çatı güneşin en fazla aldığı dolayısıyla ısıyı en çok emen bölümleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple çatı duvarlarına bariyer uygulaması yapılmasıyla ısıdan evi koruyacak ve daha yaşanabilir serin bir konfora sahip olmak söz konusu olacaktır.

 Yalıtım Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

 Yalıtım uygulaması özellikle teknik ve yöntem bakımından üzerinde titizlikle çalışılması gereken işler arasındadır. Yalıtım yapılırken Starbor uzman ve profesyonel ekip tarafından yapılması çok önemlidir. Yalıtım malzemelerin kalitesi bu anlamda diğer önemli konudur.

 Starbor tarafından geri dönüşüme uygun doğal bor tuzlarının emdirme tekniği ile yalıtım malzemeleri üretilmektedir. Yalıtım malzemelerinin insan sağlığına zararlı hiç bir madde ve malzemeden kullanılmamasına dikkat etmektedir. Starbor tamamen bor madeninden üretilmiş ve insan sağlığına son derece uygun kanserojen madde içermeyen malzemeleri bünyesinde barındırmaktadır.

 Kalitesiz bir yalıtım malzemesi kolay yanar ve alev almaktadır. Bu durum bina ve insanların hayatını ciddi tehlikeye sokmaktadır. Starbor olarak üretilen yalıtım malzemeleri alev almayan ve damlama yapmayan malzemelerden oluşmaktadır. Starbor yalıtım malzemeleri yerli üretim olması sebebiyle oldukça ekonomik ve uygun maliyetlidir.

 Yalıtım malzemeleri ısı bariyeri oluşturmakla beraber aynı zamanda ses bariyeri de oluşturması beklenmektedir. Starbor tarafından üretilen borlu yalıtım malzemeleri ses ve ısı bariyerini optimum düzeyde sağlayan ürünler olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

 Starbor borlu yalıtım uygulamaları yalıtımın özellikle çatılara uygun şekilde uygulanması alçı pan veya beton üzerine sağlanmaktadır. Isı yalıtımı yine aynı yöntem ile beton ve boşluklara uygulanarak ısının korunmasına yardımcı olmaktadır.

 Starbor yalıtım malzemeleri hem ısı hem ses hem de yangın yalıtımı sağlamaktadır. Böylece öncelikle insan sağlığını ardından uzun ömürlü bina sağlığını korumaktadır. Starbor yalıtım ürünü kullanıldığında bina ömrünü ortalama 60 yıl daha koruma gücüne sahiptir.

 Starbor İletişim Hattı

 Türkiye genelinde tüm bölgelerde Starbor bayiliğimiz mevcuttur. Bu bağlamda Starbor iletişim numaralarından ulaşılabilir, whatsapp üzerinden mesaj yolu ile ulaşabilir veya https://starbor.com.tr/ web adresinde yer alan teklif formunun doldurulması en kısa süre de konusunda uzman ekip geri dönüş yaparak yalıtım ürünleri konusunda detaylı bilgilendirme tarafımızca yapılmaktadır.

 Teklif formunun doldurulması sonrasında uygulama yapılacak binada ücretsiz keşif starbor tarafından gerçekleştirilerek en uygun ve ekonomik fiyatlama ile müşterilerimize bilgilendirme tarafımızca sağlanacaktır. Tüm yalıtım ürünleri ve uygulama sonrası garanti süreci firmamız tarafından verilmektedir.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."