Tavan Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Mayıs 15, 2023

Tavan Yalıtımı Nasıl Yapılır?

tavan yalıtımı nasıl yapılır

Tavan Yalıtımı Nasıl Yapılır? Son yıllarda yapılan tadilat ve yeni binaların inşaatında borlu yalıtım kullanılmaktadır. Bor ülkemizin önemli varlıklarından biridir. İnşaat, yalıtım, endüstri, sanayi, sağlık gibi 500’ den fazla gibi alanda kullanılmaktadır. Son dönemlerde de yalıtımda adını sıkça duymaktayız. Ve gün geçtikçe tercih edilme oranı da artmaktadır.

Neden Borlu Yalıtım Tercih Edilmelidir?

Borlu yalıtım selüloz esaslıdır. Bu yapısı sayesinde daha kaliteli ve sağlam işler olmaktadır. Bu yüzden oldukça tercih edilir. Diğer yalıtım türlerine göre kanserojen oranı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden hem yalıtım firmaları hem de müşteriler için en önemli tercih noktasıdır.

Borlu yalıtım diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında ses geçirgenliği en az olan kısımdır. Bu özelliği sayesinde şehir trafiğinden gündelik akışın gürültüsüne kadar her türlü gürültü kirliliğini geçirmez. Sıcaklığı dışarıya, soğukluğu içeriye geçirmesi noktasında oldukça güzeldir. Enerji tasarrufu sağlayarak diğer seçeneklerin önüne geçmektedir.

Yalıtımın içerisinde kullanıldığı malzemelerle çevre dostudur. Bu sayede ekolojik dengeye ve çevreye hiçbir şekilde zarar vermez.

Tavan Yalıtımı

Günümüz koşullarını düşünüldüğü zaman, ses ve ısı her geçen gün önem kazanmaktadır. Bu avantajı elde etmek için de başvurulan yöntemlerden biri de borlu yalıtım olan tavan yalıtımıdır. Tavan yalıtımıyla hem ısı hem de enerji tasarrufu sağlamak mümkündür.

Ayrıca tavan yalıtımıyla oluşabilecek rutubet ve akıntılara karşı da önemli önlemler alınmış oluyor. En zor olan şeylerden biri de rutubettir. Sağlığımız için çok önemli bir noktadır ve koku konusunda da müthiş etkileri vardır.

Tavan Yalıtım Fiyatları

Sektörün geniş olması sebebiyle tercih edilebilecek çok fazla alternatif bulunmaktadır. Bununla beraber gelen fiyat karşılaştırması da vardır. Hem en güzeli hem de en iyisi olsun isteğiyle bu durumla karşılaşırız.

Genişleyen sektör sebebiyle fiyatlara bir standart getirmek zorunda kalınmıştır. Bundan dolayı ne kadar kıyaslama yapsak bile fiyatlar arasında çok büyük farklılıklar yoktur. Ama bazen toplu yapılması veya değişik kampanyalar sayesinde daha uygun fiyata geldiği zamanlar olmaktadır.

Fiyat Teklifi Almak İçin Tıklayınız.

Uygulama Teknikleri

Tercihe ve yalıtım yapılacak bölgeye göre teknikler değiştirilmektedir. Kişilere ve firmalara göre farklılık gösterse bile temelde 3 teknik bulunmaktadır.

 Serpme tekniği; bu uygulamada bormak maddesi kullanılır. Bu maddeyle yün hale gelir. Bu uygulama beton, lambiri zeminlere serpilir. Tabir yerindeyse uygulanılan yeri yorgan gibi örtülür. Bu sayede ısı ve ses için blokaj oluşturulur. Yazın sıcak hava kışın da soğuk havaya karşı önlem alarak ısı kayıplarını en az seviyeye indirir. Yapımı da kullanımı da oldukça konforludur.

Püskürtme tekniği; Bormak, bor maddesi ve selüloz karıştırılır. Püskürtme hortumu yardımıyla istenilen alana uygulanır. Yapısı ahşap olan alanlar için kullanılırken tercih edilir. Oluşabilecek böcek ve küçük kemirgenleri önler. Isı ve nem dengesini korur. Ahşap alanlarda yangın tehlikesi daha fazladır. Bu yalıtım türü yangın çıkması önüne geçmiş olur. Ahşapların ömrünü uzatır ve kullanım açısında büyük bir rahatlık sağlar.

 Doldurma tekniği; bu uygulama alçıpan yapıya sahip alanlarda uygulanır. Adından da anlaşıldığı gibi iki kaplama arasını doldurarak bir yalıtım yapar. Lifli yapısı sayesinde arada boşluk bırakmadan tamamen doldurulur. 60 yıllık bir performans gösterir. Dayanaklılığı ve konforu sayesinde tercih edilen önemli yöntemlerden biridir.

Starbor Bor tuzlarının emdirilmesi tekniğiyle elde edilen bir geri dönüşüm ürünüdür. Yerli bir ürün olan StarBor, doğallığını ve kalitesini konuşturmaktadır. Yalıtım alanının her noktasında kullanılmaktadır. Lifli yapısıyla diğer seçeneklere karşı üstünlük kazanır.

StarBor Borlu Yalıtım ise en kaliteli ve en güvenilir ürünü müşteriye sunmayı hedef edinmiştir. Ülkemize yerli ve milli ürünler ve şirketler kazandırmak, StarBor için paha biçilemez bir şeydir. Bilgi almak için internet sitesini inceleyebilir ve gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."