Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Mayıs 19, 2023

Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

beton çatı yalıtımı nasıl yapılır

Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır? Binaların çatı yalıtımı veya izolasyonu olarak adlandırılan işlem, dış etkenler başlığı altında yer alan iklim değişkenlikleri yağmur, kar veya rüzgardan etkilenmemesi adına oldukça önemlidir. Bu anlamda bina çatısı borlu yalıtım malzemelerinden sağlam izolasyonu mümkün olmaktadır.

Borlu Çatı Yalıtımı

 Çatı yalıtımı, bor madeni ve doğa ile dost olarak bilinen geri dönüştürmeye uygun malzemelerin birleşimi ile elde edilen bir izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Binanın çatı izolasyonuna ve dış etkenlerden korunması adına çok önemli bir yere sahiptir. Çatının kaliteli izolasyonunun sağlanması için borlu yalıtım yöntemi uygulanmaktadır. Borlu çatı yalıtımı binanın ısı izolasyonunu da üst seviyede korumasını gerçekleştirmektedir.

Borlu Çatı Yalıtımın Özellikleri Nelerdir?

 Borlu çatı yalıtımının en önemli doğada çözünebilir malzemelerden oluşmasıdır. Bor, Türkiye’nin en önemli yer altı madenidir. Bu bağlamda tüm sektörlerde hemen hemen bor madeninden yararlanılmaktadır. İki maddenin birleşimi ile borlu yalıtım malzemesi meydana gelmektedir.

 Borlu yalıtım uygulaması tüm binalar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle, çatı sistemlerinin korunaklı olması amacıyla tercih edilmektedir. Bir binanın uzun ömürlü olması çatısının doğru yalıtım ile kaplanmasına bağlıdır.

 Borlu yalıtım, diğer yalıtım malzemelerinden en önemli farkı kullanılan malzemenin başta sıvı olmak üzere nem problemlerinin önüne geçmesidir.

Borlu Yalıtım İle Çatı Uygulaması Nasıl Yapılır?

 İnsanların vakitlerini en fazla geçirdiği binalar zamanla aşınma yapmaktadırlar. Bu aşınmanın önüne geçmek ve insan sağlığına en uygun malzemeler kullanmak suretiyle borlu yalıtım malzemesi tercih edilmektedir.

 Starbor firması olarak uzman ekiplerimizin bilgisi ve deneyimi ile Tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. www.starbor.com.tr adresinden hakkımızdaki tüm referanslara erişebilir ve hangi illerde bayilerimiz olduğunu kontrol etmek söz konusu olmaktadır. Bayilik sistemimiz ve satış hizmetlerimiz konusunda iletişim bilgilerimizden bizler ile bağlantı kurmanız yeterli olacaktır.

 Star bor firması ile iletişime geçilmesi halinde uzman satış ve montaj ekibi detaylar ile çatı ölçüm işlemleri konusunda titizlikle çalışmalarını yürütmekte ve bilgi vermektedir.

Bor Çatı Yalıtımının Avantajları

 Star bor firması olarak geri dönüşüme uygun bor malzemesini üretmektedir. Bu malzemelerin işlenmesi sonucunda çatı izolasyon tekniği uygulanmak suretiyle insan sağlığı ile dost sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Doğal yalıtımı malzemeleri binanın çatı ömrünü uzun yıllar boyunca kullanma imkanı sağlamaktadır.

 Kalitesiz bir yalıtım malzemesi kolay yanmaktadır. Özellikle çatıdan başlayan yangın kalitesiz bir yalıtım malzemesi ile oldukça kolay tutuşmakta ve söndürülmesi zorlaşmaktadır. Bu anlamda Starbor olarak üretilen yalıtım malzemeleri kolay alev alma özelliğine sahip çatıların bu tehlike durumdan koruyan ve aynı zamanda kolay söndürülme özelliğine sahip malzemeler ile izolasyonu gerçekleştirilmektedir. Star bor yalıtım malzemeleri Türkiye de üretilmekte ve yerli yalıtım malzemesi olarak tanınmaktadır.

 Tüm bina çatıları için borlu yalıtım uygulamamız söz konusu olmaktadır.

Bina Çatı Yalıtım Uygulama Süreçleri

 Starbor firması ile iletişime geçilmesi halinde profesyonel satış ve üretim ekibi tercih edilen malzemeler konusunda geri dönüş sağlayan müşterilerimizin talep ettikleri yalıtım malzemeleri hakkında bilgi vermektedirler.

 Uzman ekibimiz öncelikle çatı yalıtımı yapılacak olan binaya giderek çatısının nasıl olması gerektiği ve hangi yalıtım malzemesinin uygun olacağı konusunda bir rapor hazırlayarak sunum gerçekleştirmektedir. Üretim ve montaj aşamalarında firmamız müşterilerine bilgi vermekte ve işlemin sağlıklı tamamlanabilmesi adına tüm süreçleri titizlikle takip etmektedir.

 Tüm projelendirme aşamaları tamamlandıktan sonra olması gereken borlu yalıtım uygulaması profesyonel uzman ekibin titizlikle çalışması ile süreç tamamlanmaktadır. Tüm aşamaların sonuçlanmasıyla birlikte Starbor firması garanti süreci altına alınmakta ve herhangi bir olumsuzluk olması halinde konu ile ilgili müdahale uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."