Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Mayıs 29, 2023

duvar ses yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır? Yalıtım binaların dış cephesinin korunmasını sağlamak açısından oldukça önemli bir kaplama çeşidi olarak ifade edilmektedir. Yalıtımlı binalar uzun ömürlü olmaktadır. Yalıtımın bina üzerinde oldukça fazla avantajları bulunmaktadır. Geri dönüşüme uygun çevre ile dost ve insan sağlığına uygun yalıtım malzemelerinin kullanımı tercih edilmelidir.

Borlu Yalıtım İçeriği Nedir?

Selüloz Yalıtım; son yıllarda özellikle iklimlerin kayması ve ekolojik dengenin bozulmasıyla birlikte çevre dostu olarak bilinen selüloz maddesi ile yalıtım yöntemi kullanılmaktadır. Geri dönüşüm imkanı veren bu yalıtım malzemesi doğaya dost malzeme olarak üretilmektedir. Bu sayede milli ve yerli madenler arasında yer alan malzemeler sayesinde hem insan sağlığına dost hem de binayı yıllarca güven içerisinde sağlamlığını desteklemektedir.

Bina Üzerinde Borlu Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Binaların inşaat aşamasında iç duvar ile dış cephe arasındaki ısı iletiminin dengede tutulması su ve nem gibi olumsuz durumlara karşı bina malzemelerinin sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Mevsimsel değişimlerin borlu yalıtım ile binaların kaplanması ses ve ısıya karşı binayı koruma özelliğine sahiptir.

Duvar Ses Yalıtım Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Yalıtım çeşitleri oldukça fazladır. Her bir yalıtım türünün binaya ayrı avantajlar sunmaktadır. Buna göre bina için kullanılan malzeme ve cephe türüne göre doğru yalıtım malzemeleri kullanılması oldukça önemlidir. Duvarların ses yalıtımına uygun hale gelmesi borlu yalıtım malzemesi ile verimlilik göstermektedir. Özellikle daire tipi binalarda diğer daireden ses geçirmemesi ve rahatsızlık söz konusu olmaması amacıyla Starbor uzman ekipler tarafından titizlikle duvar yüzeyine uygulamaktadır.

 – Ses Yalıtımı: Bina içerisinde yer alan dairelerin ses ve gürültü önleyici yalıtım malzemeleri ile yapılan bir uygulamadır. Oda bazlı ses yalıtım malzemeleri kullanılabildiği gibi binanın ana yapısında da ses yalıtımı inşaat halindeyken ses yalıtımı yapılmaktadır.

 Ses yalıtım malzemeleri arasında en yaygın kullanılan borlu malzemeden üretilen yalıtım yöntemidir.

 Geri dönüşüm ve tamamen doğal malzemeler ile Starbor tarafından üretilen malzemeler özel bir yöntem ile iç ve dış duvarlara uygulanmaktadır.

 Duvar ses yalıtımı binanın iç ve dış duvarına da etkin şekilde uygulaması yapılmaktadır. Bunun için öncelikle binanın ücretsiz keşif ve ölçümlemelerin Starbor uzman ekipleri tarafından sağlanmaktadır. Ardından bina ve/veya duvarına uygun yalıtım malzemelerinin titizlikle uygulanması aşaması ile proje tamamlanmaktadır.

Bina İçerisinden Yapılan Duvar Ses Yalıtım Uygulamaları Nelerdir?

 Bina içi ve duvarlarda oluşan çatlakların kapatılması ve yalıtımın sağlanması açısından pratik uygulama yöntemi olarak kullanılan borlu yalıtım uygulaması oldukça ekonomik ve bütçe dostu olarak piyasada en fazla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

 Duvarlar beton ile örülmektedir. Ancak beton örgülerin aralarında boşluklar söz konusu olmaktadır. Ses, yapısı itibariyle geçirgenliği yüksek dalgalardır. ses yalıtımı, bor ve selüloz ürünlerinin karışımı olan malzeme ile sıvanmaktadır. Bu sayede boşluklar kapatılmakta ve ses geçirmeyen duvarlar meydana gelmektedir.

Starbor Borlu Yalıtım Ürünleri ve İletişim

Starbor borlu duvar ses yalıtım malzemelerine erişmek adına tüm Türkiye de bayii sistemi ile çalışmaktadır. Buna göre yalıtım ürünleri hakkında detaylı bilgi almak talep formu doldurma ve bir uzman ile iletişime geçmek için Starbor web adresi https://starbor.com.tr/ziyaret edilmesi yeterli olacaktır.

Web sitesi içerisinde yer alan teklif formunun doldurulması halinde en kısa süre de konusunda uzman ekip geri dönüş yaparak duvar ses yalıtım ürünleri konusunda detaylı olarak bilgilendirme sağlayacaktır. Tüm Starbor yalıtım malzemeleri TSE deney sonuçlarından geçmiş ve kalite güvencesiyle malzemelerini üretmektedir.

İnsan sağlığını son derece düşünen yalıtım malzemeleri için iletişime geçilmesi ve detaylı bilgi alınması uzman ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."