Çatı Yalıtımı Sistemleri

Şubat 29, 2024

Çatı Yalıtımı Sistemleri

çatı yalıtımı

Günümüz yaşantısında yalıtım sistemleri oldukça ilgi görmektedir. Rahat, konforlu ve enerji verimliliği olmasından dolayı tercih edilmektedir. Starbor firması Türkiye genelinde ve köklü referansları ile sunduğu ısı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımı borlu yalıtım hizmetleri sunmaktadır.

Borlu Yalıtım Özellikleri ve Avantajları

Borlu yalıtım, Starbor firması olarak sunulan özel bir izolasyon çözüm noktası olmaktadır. Bu yalıtım gereçleri, yüksek ısı, yangın ve ses dayanıklıları ile çıkar. Borlu yalımın en belirgin özellikleri küflenmeye ve bozulmaya karşı dirençli olması, içerisinde haşerat barındırmayan bir yapıya sahip olmasıdır.

Yapım aşaması devam eden binalar vb. yapılar için uzun yıllar süresince konforlu ve rahatlıkla kullanabilir olmasıdır. Borlu yalıtım yüksek ısı direncine sahiptir. İç ve dış mekan sıcaklığını dengeleyerek enerji verimliliğini çoğaltır.

Borlu yalıtım sistemi ayrıca, dış etkenlerden ses ve gürültü kirliliğini de en aza indirerek konforlu bir yaşam sağlar. Nem ve nemden oluşan rutubet problemini ortadan kaldırarak avantaj sağlar. Doğal içeriği sayesinde yangınlara karşı korunaklı ve yayılmasını engel olmaktadır.

Çatı Yalıtım Sistemleri

Çatı yalıtım sistemleri, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir sistemi olmakta. Binalar ve büyük yapılar için enerji verimliliğini, konforu ve sürdürebilir bir yaşam olması açısından büyük önem taşır. Bu sistem, çatı dairesinde ya da üst katmanda kullanılan özel malzeme ve teknikler ile yapılır. İç ve dış mekan ısısını düzenleyerek enerji tasarrufu elde edilmesini sağlar.

Bir binayı olası dış etkenlere karşı koruyan ana madde çatı olmaktadır. Fakat çatılar aynı şekilde ısı eksikliğinin en yoğun yaşandığı bölge olarak da bilinir. Bu devrede, çatı yalıtımı sistemleri çalışmaya başlayarak konforu ve enerji verimliliğini arttırarak rahatlık sağlar.

Çatı yalıtım sistemleri, çoğunlukla ısıya karşı dayanıklı malzemeler borlu yalıtım sistemiyle özel olarak tasarlanır. Bu sistem, kış döneminde iç belde sıcaklığını korurken, yaz döneminde ise yoğun sıcaklığı en az indirmeyi hedefler. Çatı yalıtım sistemleri için Starbor sitesi üzerinden iletişime geçerek en kalite hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Çatı Yalıtım Teknikleri

Çatı yalıtımı, çatının alt kısmında olan boşluğa ya da çatı katına yalıtım malzemelerinin doğru bir biçimde uygulanması ile yapılır. Yalıtım panelleri püskürtme ve rulo yalıtım halinde farklı yöntemler kullanarak çatı yüzeyine yerleştirilir. Bu yöntemler, malzemenin en sağlam şekilde dağılmasını sağlayarak çatı yalıtımından en yüksek verimliliğin elde edilmesini sağlar.

Starbor firması doğru malzeme ve profesyonel çalışma sistemi ile özel olarak tasarlanan çatı yalıtımı çalışması sizlere mülkünüzde enerji harcamalarınızdan tasarruf ettirerek en iyi hizmeti sunar.

Çatı Yalıtımı Avantajları

 Çatı yalıtım sistemlerinin birçok avantajları vardır. Bunlardan bazıları;

 Enerji tasarrufu: Çatı yalıtım sistemleri, binanın ısınma ve soğuma harcamalarında ciddi tasarruf elde edilmesini sağlar. Starbor firması çatı yalıtımında en sağlam malzemeleri kullanarak, İç ve dış mekanları, yaz ve kış aylarındaki dengeyi sağlamanıza ve enerji verimliliği almanıza yardımcı olmaktadır.

 Konfor: Çatı yalıtımı, iç alanlarda sağlam bir şekilde iklim avantajı sağlayarak konfor seviyesini en üst katmana çıkarır. Malzemenin uygulandığı bölgelerde nem ve küflenme problemi yaşanmaz. Doğal nefes alıp veriş devam eder. Yaşam alanının doğallığını bozmaz.

 Yalıtımı yapılmış olan bir çatı, dış etkenlere karşı daha sağlam olur ve çatının kullanım ömrünü uzatır. Nem sudan oluşan zararlı reaksiyonlara karşı dayanıklılık gösterir, uzun ömürlü olur ve tasarruf etmenizi sağlar.

 Starbor firması çatı yalıtımı sistemlerinde de Türkiye’nin öncü firması olarak en kaliteli işçiliği ile tercih edilmektedir. Starbor tamamıyla çevreye zararlı olmayan ve kanserojen madde içermeyen doğal Bor maddesinden yalıtım yapmaktadır.

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."