Zemin Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Nisan 17, 2023

Zemin Yalıtımı Nasıl Yapılır?

starbor yangın yalıtımı

Zemin Yalıtımı Nasıl Yapılır? Saf haliyle doğada pek rastlamadığımız bor, hidrojen tutmasıyla önemli bir element olduğu bilmekteyiz. Ülkemizde %73’lük bir oranda bulunmasıyla Türkiye’ye çok büyük katkısı vardır. Bu miktarla ülkemizdeki üretimi canlandırmak ve geliştirmek adına güzel bir fırsattır.

 Bor maddesi ülkemizde ulaşımdan sağlığa gibi 500’den fazla alanda kullanılmakta ve memnun kalınmaktadır. Borun en önemli özelliği selüloz esaslı olmasıdır. Bundan dolayı her türlü izolasyon işlemlerinde tercih edilmektedir.

 Tamamen saf bir ürün olan bor kanserojen bir madde içermediği için yalıtım firmaları tarafından oldukça tercih edilmektedir. Ve doğa için en önemlisi ise zehirli gaz çıkışı bulunmamasıdır. borlu yalıtım son zamanlarda yalıtım için seçilen tek alternatiftir. Kalite, sağlık ve güvenilirlik açısından müşterilerin tek tercihi olma yolunda ilerlemektedir.

Müşteri Neden Tercih Eder?

 Borlu yalıtım; dayanıklılığı, paslanma yapmaması, yüksek nem ve ısıdan tahrip olmaması önemli özelliğidir. Böcekler tarafından hasar görmezler. Hava alması sebebiyle de müşteriler tarafından tercih edilir.

 Zemin yalıtımı hem ısı hem de ses hem de yangın geçirgenliğini önlemek amacıyla yapılır. Günümüz şartlarında kalitenin azalmasıyla ve artan sıkışıklık hayatı için çok önemlidir. Bunlara dikkat edilmeli ve kaliteli işler ortaya konmalıdır.

Zemin Isı İzolasyonu

Çatınızdaki ısı kaybını engellemek anacıyla çatınıza serme yada püskürtme şeklinde Starbor yaptırarak yapınızı kışın soğuk havasından, yazın sıcak havasından koruyabilirsiniz.Özel borlu yalıtım malzemesi StarBor makineleriyle püskürtme yöntemiyle uygulandığı için  yalıtım sağlar ve ısı köprüsü oluşturmaz

Zemin Ses İzolasyonu

 Günümüz şartlarında en çok gürültüden rahatsızlık duyulmaktadır. Yoğun çalışılan günümüz şartlarında sessizlik en önemli nimettir. Bu yüzden müşteriler en çok da ses yalıtımına önem vermektedir. 

Starbor Borlu Yalıtım bu konuda en iyilerindendir ve müşteriler tarafında çok talep gören bir firmadır.

Özel üretilen yapıştırıcılarla boşluk bırakmadan tercih edilen malzemeler yapıştırılır. İsteğe bağlı olarak da tekrar parke üzeri yalıtım da yapılır. Bu yalıtım hem alt hem de üst katlar için çok sağlam bir yalıtım türüdür.

Zemin Yangın İzolasyonu

 Yangın yalıtımı başlangıç aşaması tasarım aşamasıdır. Binanın ya da çevrenini tüm değerlendirmesi yapılır ve ona göre yalıtım yapılır.

 Yanmaz, ısı geçirgenliği yüksek malzemeler kullanılır. Yangın yalıtımı için özel üretilen malzemeler kullanılır. Bu malzemelerle genleşme sağlanarak alev ve dumanı tutar ve yayılmasını önler. Bu sayede yangından uzaklaşana kadarki süreçte zaman kazandırır.

 Ülkemizde Starbor Borlu Yalıtım bu sektörde en iyilerindendir. Ürettiği kalite ürünlerle ülkemizde güvenle 2019 yılından itibaren yerli ve milli imkanlarla üretim yapmaktadır. Bor madenini işleyerek ülkemize milli gelir sağlayacak bir misyon edinmiştir. Isı yalıtımı, ses yalıtımı, yangın yalıtımını en iyi yapan ender firmalardan biridir.

 Serpme, püskürtme ve doldurma yöntemlerini en sağlam ve güvenilir yöntemler olduğu için tercih etmiştir. Sizler de bu konuda Starbor Borlu Yalıtım firmasına güvenebilir ve gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

 

Yorum Bırak

E-mail adresiniz paylaşılmayacaktır.

X

Teklif Formu

TEKLİF FORMU
"Lütfen aşağıdaki formu doldurup bize gönderiniz."